Lukker 25/11-2024 20:06:00
Pluto, legetøjsfigur af delvis bemalet træ i form af hund med bevægelige ben samt hale. Ej stemplet. L. inkl. hale 40 cm.
1913. Chr. X, 20 øre, blå. Parstykke på LOKALT REKOMMANDERET brev fra Vejle 12.3.1921. Sjældent [ 71 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GENERATOR, Diesel generator Walter Stahl WS12000, 230V/400V. Ubrugt.
BUDT 3300,- DKK
Baltikum. Parti samlinger og lagerbøger med primært Estland med flere bedre mærker, sæt og miniark. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 175,- DKK
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med fire lysarme samt en invendig lysholder, skål af blåt glas og behængt med prismer. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. Diam. 43.
Hvid kartoffelskål 23cm. 9 stk. + 6 stk. Gratinfade 35x21cm.
6 stk Blomsteropsats H 60 Ø 36 cm
Kæmpe værktøjsvogn i virkelig lækker og kraftig kvalitet, skuffer med glideskinner, gummi indlæg og softclose, gasdæmper i toppen og lednings gennemføringer på bagsiden. Øverste kasse er aftagelig. Måler 166 høj, 107 bred, 46 dyb.
Stor Betonhammer, Kango, type KV900, i transportkasse
Lad til redskabsbære, 90 x 95 cm.
C.F. Sørensen m.fl., efter Fem plaketter af porcelæn med trykt dekoration i form af skibsportrætter og “Fregatten Jylland under Island 1874”. Tryksign. Udført hos Bing & Grøndahl. Nummererede. plaketter 21×30. (5)
Ungarn, Maria Theresia, 1740–1780, Dukat 1765 KB, Kremnitz, F 180, Huszár 1653, 3,49 g.