Lukker 25/11-2024 20:23:00
Thai buddhahoved bronze. 17./18. årh. Monteret på base af træ. H. 12/23 cm.
Kongelige figurer. B&G kat nr. 1876, lille skår på det ene øre. Royal Copenhagen Bonboniere nr. 3709. Begge 1. sortering. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
20 stk. opbevaringskasser for bl.a. 48 stk. julekugler - 33x35,5x25,5 cm. (ubrugt/usamlet)
Audemars Piguet Cobra af 18 kt. hvidguld. Mekanisk værk med manuelt optræk. 1980'erne. Skiven er prydet med talrige enkeltslebne diamanter. Integreret lænke af 18 kt. hvidguld, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 26,5×32 mm. Senere æske medfølger.
BUDT 38000,- DKK
Med 3 skovl Volvo ECR25D - 2,5 ton - har 3 skovle / With 3 buckets
BUDT 90000,- DKK
Opal- og diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige cabochonslebne opaler, baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.91 ct. og brillantslebne gule diamanter på i alt ca. 1.46 ct. Vægt ca. 15 g. B. 3,4 cm. L. 5,6 cm.
Står i 6780 Skærbæk. Diverse duge - forskellige mål. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Parti Handelsvare brugt og ubrugt
4 stk 200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Færøerne. Samling breve i ringbind med bl.a. 6 adressebreve med Chr. X, lidt censur, og diverse stempler i perioden 1925–1995. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×