Lukker 01/12-2024 19:43:00
Står i 6780 Skærbæk. Diverse duge - forskellige mål. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
DÆK/FÆLGE. Continental/Goodyear str. 205/65 R16. I alt 4 stk.
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Grön Äng”. Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Polykrom, geometrisk blomsterdekor på grøn base. Sign. AB MMF. Formgivet 1928. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström, Sverige. L. 296. B. 197. Litteratur: Tyra Lundgren: “Märta Måås-Fjetterström och väv-verkstaden i Båstad”, Stockholm 1968, omtalt s. 112. Litteratur: Liljevalchs konsthalls katalog: “Märta Måås-Fjetterström, Märta flyger igen, 90 år med Märta Måås-Fjetterström”, Värnamo 2009, afb. s. 112.
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009) Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34×35. Værket er en del af en suite på 6, hvoraf vi udbyder 4 af værkerne. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Diamantring af 8 kt. rosaguld og sølv prydet med talrige rosenslebne diamanter på i alt ca. 0.80 ct. Vægt ca. 6 g. B. 20 mm. Str. ca. 65.
1 hydr. Cylinder ubrugt, 80x40x 660 total
Musikanlæg, Keyboard, Keyboard stativ, Guitar, Pladespiller, Karaokeanlæg, Transportabel højtaler, Ukulele, Radio, Røgmaskine, Lys, Klaverbænk, TV
DÆK/FÆLGE. Hankoook/Imperial str. 215/70 R15. I alt 4 stk.
Parti div. LED-lamper, ledninger m. timer, WiFi-kamera, pumper m.v.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning jo Manitou MYH 180L - Ny model med drejeled / New model with turning joint
BUDT 16500,- DKK
Pallegafler med rotato ELM RELV2015 - Tæt på mindsteprisen.