Lukker 25/11-2024 20:28:00
Svensk skænk af bemalet træ. Gustaviansk form, 20. årh. H. 97. B. 76. D. 50.
Einbock Chopstar Model ERS 6- rows Årgang 2023 3 Meter Vægt 716 kg
GRENREOL med indhold af stålrør og rustfri rør.
IKEA SALMA plastikkasser 28x19x14 cm / 5 L, med låg, 20 stk.
Scania RS - serien S500 Årgang 2017 Km. 516207 Stelnummer YS2S6X20002135479 Totalvægt 26.000 kg Vogntogsvægt 60.000 kg Euro 6 Scania S500 fra 2017 er en kraftfuld lastbil i RS-serien, kendt for sin stærke motor og avancerede teknologi. Den lever op til Euro 6-emissionsstandarderne, hvilket sikrer lavere miljøpåvirkning og bedre brændstofeffektivitet. Med en totalvægt på 26.000 kg og en vogntogsvægt på op til 60.000 kg er S500 ideel til lange transporter og tunge laster.
Francisco Borès (f. Madrid 1898, d. Paris 1972) Landskab. Sign. Borés 68. Olie på lærred. 46×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dansk empire spillebord af mahogni med massiv opklappelig plade og tilspidsede ben. Ca. 1820. H. 78. B. 88. D. 43/86.
VÆGHOLDER til knive, magnetisk udført i ahorntræ. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Ubrugt, modelfoto.
1875. 8 øre, 27.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 191 forskellige positioner repræsenteret. Incl. pos. A55 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 1000 dubletter incl. 18 stk. A55. Ex. Lasse Nielsen [ 25,25y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Château Petrus, Pomerol 1986 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Werachter 800 L Built-in rotator Attachment SMP
Står i 6230 Rødekro. 2 stk. Joel varmeblæsere. 9000W. Til kraftstik. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers