Lukker 25/11-2024 20:39:00
Et par famille rose tallerkner, dekorerede med pagoder og haveeksteriør. Qianlong 1736–1795. Diam. 22,5 cm. (2)
BUDT 370,- DKK
511 par cykel-handsker i str. 475 par str. 9 - 36 par str. 10 (ubrugt) (står på repos)
Flot trailer med rampe. Kasse til opbevaring foran. Lorries TMP 35
BUDT 26000,- DKK
Virkelig mange små udstiks kageforme
60 stk. tæppefliser 48x48cm + 10 stk. af anden slags.
Solcelle 60W gadelampe med bevægelsessensor og indbygget batteri. 60W 6500K. 5V. Ubrugt.
Jonas Heiska (f. 1873, d. 1937) Flodløb. Sign. J. Heiska 23. Akvarel på papir. Lysmål 34×27.
KWSM-12IR32HF
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Rund vase af lertøj dekoreret med glaserede motiver i grønne og lysegrønne nuancer på sortbrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32. Diam. 26,5.
Ingen beskrivelse
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1948 D (mls). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Postkort. Over 150 stk. topografiske kort fra fyn i album, med bl.a. en hel del maritime motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
2 bts. Pouilly Fumé “Silex”, Didier Dagueneau 2005 A (hf/in).