Lukker 25/11-2024 11:00:00
Vejrstation, Rosenborg model 68600 (ubrugt) + div. figurer
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
12 dunke håndrens á 3,8 liter (ubrugt)
Dansk møbeldesign Daybed med stel af teak med nedklappelige sider af sjeneflet. Sæde samt ryghynder betrukket med sort skai. 1960'erne. L. 165/228.
Hans Grohe indbygningsarmatur (ubrugt) + hovedbruser ø 160, slange + holder
2 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V
360 stk. lysglas
Massage pistol med tilbehør og mange funktioner + knivæt
Charlotte Danielsen (f. 1972) “Line up”. Sign. Charlotte Danielsen. Olie på lærred. 90×135. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6780 Skærbæk. Heste sko - både brugte og ubrugte, Derudover værktøj til brug ved skoning. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974) “Polo-Populär”. Bordlampe af sortlakeret og forniklet metal. Model 2608. Udført hos Bünte & Remmler. 1930–40'erne. H. 40.
Vildtkamera med 2" farveskærm. 4K Video eller billeder op til 60 mp. Forbindelse via WiFi. Med IR dioder til natoptagelse samt bevægelsessensor. Bruger SD-kort og AA-batterier, eller USB-strøm. Ubrugt
IWC Aquatimer af stål, Ref. IW356802. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 30110. Sort gummirem med c-spænde. Ø 44 mm. 2012. IWC æske, manual, servicebevis fra Ole Mathiesen 2019 og certifikat fra 2012 medfølger.