Lukker 03/12-2024 20:52:00
Heljä Liukko-Sundström (f. 1938) Plakette af porcelæn, dekoreret med drivtømmer på en flod. Sign. Heljä Liukko-Sundström, Arabia 85. Udført og mærket hos Arabia, Finland. Udført for Enso-Gutzeit Oy. 36×43.
Ca. 300 stk Glaslysestager til kronelys, fyrfadslys og bloklys, forskellige modeller
4 sæt mini samurai sværd, ubrugte
Kande, stage, relief, strygejern, opøse skeer i messing. Kobberkande, stager, stål fad og skeer, glasfad med hank. Brugt. MOMSFRI
Står i 6740 Bramming. Sortimentskasser/lagerboks 300D - 2 forskellige slags. Nogle med rumdeler. 33 stk. af den lyse (30 x 8 x 8 cm.) og 12 stk af den mørke (L: 23 cm). Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
IMPACT SOCHET SÆT, StahlKaiser.
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-20 cm, super skarpe og holdbare. Skæfter af resin. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 21–22, 26 og ukendt. Mærker med fundne varianter i toppen af mærket. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Leister Air Heaters, LHS 61S, 6 kw + 2 festo enheder
FJALLERSLEV OG RANUM. Stjernestempler på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
45,9kg. 995x398x740 mm.
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK