Lukker 26/11-2024 20:46:00
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Myren”. Et sæt på fire stole med skal af formbøjet teak på trebenet stel af stål. Model 3100. Formgivet 1952. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1950'erne. (4)
Landrover Defender 90 TD5 Reg.nr DD82606 Diesel 1250 HK Årgang 1999 Km ca 175.000
Hele Verden. Blandet parti med interessante Franske Kolonier, noget Tyrkiet og andre lande (6 album) [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fabriksny 8 KW luft til vand varmepumpe Kaisai KHC-08RY3-B, med monoblock system hvor kølemidlet er fuldstændig integeret i udedelen og forbindelsen til indedelen er vandbåren. Kaisai er keymark certificeret der bekræfter produktets høje standarder. Betjening med WIFI trådløs netværk og app. Pakket i transportkasse. Nem montering og enkelt vedligeholdelse. Se vedhæftet pdf. Model KHC-08RY3.
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
Beton-figur - H: ca. 31 cm. (ubrugt)
Messika Diamantarmring af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. B51573. Vægt ca. 20 g. B. 8 mm. Indvendig diam. ca. 5,7 cm. Str. M. Certifikat fra Messika og kvittering nr. 13170 medfølger. Ny pris DKK 66.700,-
Traktor med stor kapacitet. Bule i venstre dør. 4 nye dæk. Frontvægt. Tvillinghju Ford 7610 - 6 ton - Video!
BUDT 30000,- DKK
To kinesiske panelstykker af vævet tekstil med kampscener. Sen Qing. Ca. 1900. Lysmål 101×27. (2)
1000 mm. risteskovl
Junior Gas og Iltsæt med ny vogn, nye og fyldte flasker, ny slange, ekstra skærebrænder ny,
Forskærerkniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte af pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto