Lukker 28/11-2024 19:00:00
Flood light på 40W med indbygget batteri og solpanel.
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
Et par havefigurer af kunststen, putti med våbenskjold. Rokoko form, 20. årh. H. 86. (2)
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj. Tempera på træpanel med rizza af metal. 19. årh. 26×22 cm.
210 cm, Har en lille rids øverst. Ubrugt.
3 Meter LED farve bånd med fjernbetjening + Højtaler, ubrugt
Carl V. Meyer (f. Aalborg 1870, d. Frederiksberg 1938) Portræt af en dreng. Sign. Carl V. Meyer 1908. Olie på træ. 16×14.
Republikken Rom, Gaius Julius Caesar, 49–44 f.Kr., Denar, 49/48 f.Kr, Gallia Narbonensis eller Hispania Citerior, 3,87 g, RSC 49, Cr. 443/1, Syd. 1006 Ex. Professor Niels Hannestad
16 stk. div. hyldeknægte
Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993) Parti fra Alexandravej, Nørrebro. Sign. Folmer Bendtsen 66. Olie på lærred. 73×93. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
RUDME (II). Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 paller div. hobby artikler
JRB.-POSTKT2 15.10.55. Bureaustempel på Expres-brevkort fra Østrig til København [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×