Lukker 21/11-2024 11:45:00
Pionervogn/ personalevogn Årgang 2008 Med omklædningsskabe Brusekabine Toilet Håndvask Køleskab Gaskomfur Bord og stole Sælges uden nummerplade Registreringsattest medfølger
Afhentes: TJ - 2670 Greve (SV518), Denmark (via Google Maps)
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019) “Fransk Intellektualist”, 1964. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 99×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 50000,- DKK
NB: Lastbilen følger ikke med! Varen der sælges er et tiplad med høje sider og trevejs tip. Fjernbetjening til tip og åbning af låge. Afstand mellem vangerne kan ses på billederne!!!. ABC Tiplad - Video!
1875. 8 øre, 77.tryk. Pladning af både A- og B-ark med 94 forskellige positioner repræsenteret. Incl. pos. A6 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 100 dubletter incl. 1 x A6. Ex. Lasse Nielsen [ 25,25y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk Barstole, Brugte
Basta isfjerner 12 stk a 500ml
1875. 8 øre, 61.tryk. Pladning af både A- og B-ark med 132 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 25 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
120 stk. div. kagedåser i 2 størrelser (ubrugt)
Tandskopa Fabrikat: Okänt Årsmodell: Okänt Fäste: Stora BM Bredd: 2.4 m Höjd: 1.25 m Djup: 0.95 m Skick: Tandskopa i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.
A Chinese huanghuali brushpot, bitong, the base fitted with a central wood plug. 17th/18th century. H. 14 cm. Diam. 13.5 cm. Provenance: Danish private collection.
En samling thailandske Sawankalok dyrefiguer af delvist glaseret stentøj. 17. årh. og serene. H. 4–16. (17)