18 visninger
Throttle kantskæremaskine, med benzinmotor, stand ukendt
HSS BORESÆT, WM-STAHL, 25 dele.
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Grønland. Usigneret. Oliekridt på papir. Lysmål 18×26.
Axel Simonsen (f. Hillerød 1884, d. 1962) To bypartier fra Rom. Parti fra Piazza Navona og Udsigt over Tiberen. Sign. Axel Simonsen. Olie på papir monteret på træ. 24×32. (2). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 9250,- DKK
Lastväxlarram med vändskiva för 3.5 tums tapp. 1 stycken tapp / kingpin följer med. En extra 2,5" vändskiva medföljer. Mått: Längd 5800mm Bredd 2600mm Höjd 1550mm Lastytans mått: Bredd 2600mm Längd 2750mm Lasthjälp finns på plats
NB: Powertilt er "svejst" så det er ikke kipbar Bobcat E45 - Minigravemaskine / mini excavator 4,5 ton
BUDT 141000,- DKK
“Fauna Danica” to middagstallerkener af porcelæn, dekoreret i farver og guld med ræv og kronhjort. 3549. Royal Copenhagen. Diam. 25,5 cm. (2)
Rolex Sølvfarvet skive til Rolex Day-Date. Guldindeks. Skiveholder medfølger.