Alko Mosfjerner med benzinmotor, stand ukendt
Motoren er EPA godkendt og maskinen må derfor arbejde både i Amerika/USA og i Europa ! Maskinen er fin og vedligeholdt - og har kun kørt med en chauffør. Den skal bare spules over med en gang vand, så vil den fremstå meget fint! NB !!! Læsseskovlen, som er monteret på maskinen medfølger ikke, men i stedet for medfølger den 7m3 læsseskovl, som der er vist 11 billeder af til sidst i billedrækken! Liebherr L586 XPower - 33 ton - Motor EPA / Engine EPA
BUDT 356000,- DKK
Danmark. 1864–1930. Lille samling på Visirblade. Stort set alle mærker med pragt/LUXUSSTEMPLER [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Spot Terra 42, 5 stk. 230 V, sølvfarvet. Ubrugte
BUDT 121500,- DKK
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Testarossa”. Sign. Jorn 63 samt sign. på bagsiden Asger J. Olie på lærred. 51×39. Litteratur: Guy Atkins: “Asger Jorn. The crucial years: 1954–1964”, London 1977, nr. 1553, gengivet side 374. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Almatec CX 130 tryckluftsdriven vätskepump Ny / oanvänd Beskrivning En del av Almatec CX-serien, CX 130 AODD-pumpen har en maximal kapacitet på 20 l/min och ett maximalt tryck på 7 bar. Konstruktion Höjd 225 mm Längd 240 mm Vikt 10 kg Bredd 269 mm Vätskeinlopp 1,25 tum Flytande utsläpp 1,25 tum Produktgrupper AOD/AODD-pumpar Prestanda : Luftintag 0,25 tum Torrsuglyft 9 Max. diam. fasta ämnen 4 Max. temp. 70 Celsius Max differenstryck 7 bar Våt suglyft 4 Max viskositet 15 000 cP Max kapacitet 20 l/min Läs bifogad pdf för mer information Lasthjälp finns tillgänglig efter överenskommelse
RØRBUKKER med matricer.
BLUETOOTH UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, sølvfarvet, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. Ubrugt.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
BUDT 1800,- DKK