Lukker 22/11-2024 17:10:00
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Figur af forgyldt bronze i form af Amitayus siddende på trone. Inskription på front: Lavet i Qianlong perioden året Gengyin med respekt (1770). Ej forseglet. Kina. Qianlong 1736–1795. Vægt 881 g. H. 18,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Nyt indføringskabel. Cirka 75 meter. Stål kabeltromle medfølge ABC 75 m Kabel - 5 leder
Hitachi/Hikoki stiksavsklinger 29 pakker.
Frandsen børnependel(ubrugt)
Køkkengrej - se foto
Ravhalskæde i forløb prydet med talrige polerede ravperler og lås af 14 kt guld prydet med poleret ravperle. Perle diam. ca. 16–20 mm. L. ca. 47,5 cm. (2) Låsen er ikke monteret på perlerne og behøver omtrækning.
1 bt. Château Petrus, Pomerol 2009 A (hf/in).
Str. (LxHxB): 153x85x61 cm.
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Universal/steakkniv, Utilitykniv og urtekniv. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto