Cyklop Metalbånd stramme vogn, med rulle af metalbånd + spænde håndtag
Emil Stejnar (f. Wien 1939) “Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 75. Diam. 45.
RØRMOSEHUS. Flot stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Chr. X. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
AKKU BOREMASKINE, Champion CP 1514 18V.
20 stk små army metalkasser L 30 cm + 2 store army metalkasser
“Musselmalet Helblonde mm” Opsats, vase samt kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, vase desuden med guld. 47, 1016 og 1011. Royal Copenhagen. H. 11,5–23 cm. (3)
2 stk. kobber bedlamper
Parti Rør samlere / Fordeler grenrør, Ø 9 cm. Flere modeller i høj pallekasse.
“Fauna Danica” sæt på otte tallerkener af porcelæn med fisk, dekoreret i farver og guld med fisk og skaldyr. 3549. Royal Copenhagen. Diam. 25,5 cm. (8)
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917) Tunge skyer over et landskab. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred monteret på plade. 21×33.
Står i 6230 Rødekro. 2 stk Swedoor indvendige døre med fyldninger. Måler 725 x 1840 x 40 mm. Hvid - PEFC. Kompact foam. Ubrugt og fin stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS