Stor Hydr. Brændekløver, 11 tons, 380 v, opretstående med transporthjul, demo model.
2 stk Kraftige Alu. Ramper L 240 B 30 cm
1913. Chr. X, 35 øre, orange. Postfrisk marginalblok med nummer 85-C. [ 73 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
6 ubrugte hydr. Cylindre, Total 55cm
Smuk armbånd 18K forgyldt med hjerter indsat Zirkonia
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) “Udsigt fra Tørring Bakker mod Rye Stationsbye. Jylland”. Sign. P. Mønsted 1929. Olie på lærred. 50,5×71.
6 meter , 12 drops, 480 LED lys, mangler transformator i alle kasser. Lys ikke tjekket.
Fransk kommode af mahogni indlagt med lister af lyst og mørkt træ, plade af Breche d'Alep marmor. Emprie form, 19. årh.s slutning. H. 90. B. 100. D. 46.
Ca. 120 stk Gulvplader brædder, 300 x 60 cm, i alt ca. 216 m2, varierende stand
Parti div. benzin redskaber /motorer (ADSKILT) (BEMÆRK: Stand ukendt/DEFEKT)
3 stk krøllejern, ubrugte
Postkort. Gammelt album med ca. 52 mest topografiske kort inkl. flere gode motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Chanel “Logo Shopping Tote” taske af mørkerødt quiltet Caviar læder med sølvfarvede beslag, to hanke, to rum opdelt af en lynlås lomme, tre yderligere lommer og gråt satinfor. H. 26 x B. 43 x D. 18 cm. 2012.