Værktøjsvogn med 6 skuffer, 2 låger, træ bordplade, hjul, str 121 x 48 x 88 cm, der medf. Arbejdsbord uden bordplade.
Skiftenøgler fra Tengtool str 6-8-10-12
12 Meter HARDI LX 1000 Liter Sprøjte . Sprøjten var funktionel ved sidste brug. PTO aksel medfølger.
Safir- og rubinvedhæng af 14 kt. guld i form af bil prydet med facetslebne safirer og rubiner og lygter henholdsvis prydet med to flodperler og to cabochonslebne granater. Vægt ca. 13,5 g. B. 11 mm. L. 4 cm.
84 stk. lysestage på fod
Ole Lynggaard (f. 1936) Aquamarin- og diamantsmykkesæt af 14 kt. hvidguld bestående af vedhæng og ring hver prydet med cabochonslebet aquamarin og brillantslebet diamant på i alt ca. 0.35 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 10 g. Vedhæng B. 12 mm. L. inkl. øsken 26 mm. Ring B. 16 mm. Str. 54. (2)
HJØRRING-AABYBRO. Bureaustempel. 3 fine forsendelser på udstillingplanche [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 30 mm, Diakov 1138.3, originalt bånd og æske medfølger. Tildelt Professor Vilhelm Thomsen, 1848–1927, dansk sprogforsker og turkolog. Ingen dokumenter medfølger.
RGB flood light med fjernbetjening til farveskift. 50W.
160cm skovl. 65cm højde og 125cm dybde. Ca 1m3 indhold. Har siddet på en Doosan langarm med 60mm hurtig skifte. Skovlen har en revne i bunden(jf billede).
Julius Gregersen (f. Flensborg 1860, d. sst. 1953) Skibsportræt af “Anna, Rendsburg”. Sign. Jul. Gregersen, Flensburg 1/10 1908. Olie på lærred. 55×77.
Bro 10 meter. Kan bruges op til 35 graders vinke ABC 90M Lemvig Maskin og Køleteknik