Traktor Volvo BM 800 med hydr. Bagmonteret kran A90KU2, har været startet og kørt her på pladsen, lyder godt i motor, kran ikke afprøvet, mangler dør, vindue, venstre motor klap.
Ca. 84 stk Rødvinsglas 35 cl. model Signature
Parti metrisk fingevind
2 stk bord lamper med skærm, ubrugte
1854. 4 RBS Thiele III, nøddebrun. Plade III. Fuldrandet mærke på brev fra København til Rønne [ 1IIIf ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ege tæppefliser - SLO153 UNI 030-mid grey. 3 kasser af 4,147 m2 pr kasse. Total ca. 12,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Rolex Submariner “Kermit” af stål, ref. 16610LV. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. 2007–08. “Oyster” lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 40 mm. Kassenr. 16610. Bagkassenr. 2160. Serienr. M900193. Værknr. 3 2354837. To hangtags og udateret certifikat medfølger.
Håndklædestang Saniscan 2 stk med dobbelt stang, 2 stk med enkelt stang. Ubrugt.
Riddig proff. kloakrenser, dykpumpe, brandslange, armeret slange, talje med stålwier, bomlås til container
Damiani Diamantring af 18 kt. tre-farvet guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Vægt ca. 9 g. Str. ca. 50.
Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Tre-personers sofa med ben af bøg, betrukket med grå og rustrødt uld. Model 1747. Udført hos Fritz Hansen. 1950'erne. L. 180. Litteratur: Fritz Hansen katalog 5101, s. 68.
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker - 84. Olie på papir. Bladstørrelse 76×64. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.