Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1590kr , ubrugt
2 stk Giant Puller maskinhjul, med 4 huls alufælge, 26x12.00-12 dæk, godt med gummi, MF
2 bts. Champagne “Grande Année”, Bollinger 2008 A (hf/in). 1 bt. Champagne Brut, Blanc de Blancs, Delamotte A (hf/in). Total 3 bts.
BUDT 2300,- DKK
Einar Utzon-Frank (f. Frederiksberg 1888, d. Asserbo, Melby 1955) Diana på jagt. Sign. Utzon-Frank. Mørkpatineret bronze. H. 38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rundsav, 21V, 4.0 Ah, 185 mm, 5000 omdr./min. Inkl. 2 stk. batterier og lader samt 2 stk. savklinger. Ubrugt
1895. 10 øre, UDEN VANDMÆRKE. Stemplet eksemplar. Attest Lasse Nielsen. [ 35B ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk møbeldesign Daybed med stel af teak med nedklappelige sider af sjeneflet. Sæde samt ryghynder betrukket med sort skai. 1960'erne. L. 165/228.
Safe Tank Container med stor dør, uden nøgler, spildkar/riste i bunden, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet
36 stk. håndklædestænger i børstet stål (ubrugt)
Dansk messingmonteret pistol af Valentin Marr ca. 1750 perkussioneret ca. 1845. Kolbekappe med lange flige dekoreret med fint graverede muslingeskaller, aftrækkerbøjle ligeledes samt med vase. Låseblik af hvælvet form mærket VALENTIN samt A COPPENHAGEN. Bag hanen skåret en muslingeskal, gennembrudt spinkelt slangebugtet sideblik dekoreret med florale slyngninger, ca. 24.5 cm. lang pibe med flad ryg skåret med muslingskal på kammerenden og på svansskruebladet. Det fulde skæfte afsluttes af horn og er fornemt udskåret rundt om alle metaldele. Ladestokken fastholdes af to rørkner. (1)