Mie Mørkeberg (f. 1980) Uden titel. Sign. Mie Mørkeberg 21, E.A. Litografi. Bladstørrelse 54×75. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1762 W/K, H 22E
Maskinen er startet op hvert år inden vinter, men har aldrig været taget i brug. Sælges da den ikke bliver brugt. Stiga Snow Power
720 stk 2i1 scratch og maleark, A5
Med fødekasse (se billeder - fødekassen er gul) - man lader fødekassen stå åben i bunden - og så fodre den båndet i korrekt hastighed, så båndet ikke bliver for tungt. 12 sektioner med en totallængde på 150 meter! 268 cm bred inklusiv gangbro Rulmeca trommel motor 132 KV 2,5 m/s Varmgalvaniseret og overdængning. Band type 1200mm 630/4 6+2 Skal bruge 12 til 14 lastbiler til transport da hver del skal bruge en lastb Rulmeca 800HD - Fødekasse og 150 m bånd (2,5 m/s) / Feeder box and 150 m conveyers (2,5 m/s)
BUDT 25000,- DKK
- For 20-25 ton - CW40. NB: Har 1 hydraulisk kip-cylinde ABC 200 cm - For 20-25 ton - CW40
BUDT 8250,- DKK
Märke Terex Modell TW110 År 2010 Serienummer TW01100577 Drifttimmar 9817 h (avläst 2024/11/14) CE-märkt Mått: Motoreffekt: 74,9 kW Maskinvikt 10500 kg Max vikt 11800 kg Längd: 6800 mm Bredd: 2500 mm Höjd: 2990 mm Redskapsfäste: S45 Utrustning: Knäckbom Centralsmörjning Svab AC Hydraulik och el till kärra Radio Öppningsbar framruta Schaktblad med drag Planeringsskopa Tandskopa Kabelskopa Tiltrotator med grip Timmergrip Skick / Anmärkningar: Fungerande bra skick Inga glapp Mindre läckage kan förekomma Fuktar något på höger nedre cylinder på bom Däck mer slitna fram än bak Generator har inte laddat som den ska korta ögonblick vid några få tillfällen och kan behöva en översyn Senast utförda reparationer: Ingenting de senaste 3 åren Service: Senast utförd för 200 maskintimmar sedan Instruktionsböcker: Medföljer Film på maskinen:
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989) Uden titel. Sign. monogram. Olie på lærred. 73×50. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 790/220. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Legetøj fra Grønland , brugt, momsfri kun moms af salær
Abbasiderne, Al-Rashid, AH 171–193 (786–809 AD), Dinar, Egypt, 4,24 g, Album 218.6.