Lukker 28/11-2024 18:00:00
MOTIONSURE, 2 stk. blå, med skridttæller, pulsmåler mv. Bluetooth. Ubrugte.
FRIT DANMARK. 1 øre, Bølgelinie, grønsort med violet overtryk “FD” (Frit Danmark). Meget sjældent [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. handsker
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59×42. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
1 bt. Latricieres Chambertin Grand Cru, Domaine Duroche 2021 A (hf/in).
BUDT 2300,- DKK
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909) En rygvendt dreng på stranden. Senere betegnet S. K. Olie på papir monteret på malepap monteret på malepap. Bladstørrelse 17×7,5. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 389, 1954 nr. 126.
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Myren”. Et sæt på fire stole med skal af formbøjet teak på trebenet stel af stål. Model 3100. Formgivet 1952. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1950'erne. (4)