Lukker 28/11-2024 18:00:00
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ebonywood. Ubrugte i gaveæsker
Throttle kantskæremaskine, med benzinmotor, stand ukendt
16 visninger
Tre barok snusdåser af henholdsvis bjergkrystal med montering af sølv, oval slebet form L. 6 cm, og agat, skjoldformet L. 5,5 cm samt mosagat, profileret form L. 7,5 cm. Sølvet ustemplet. 18/19. årh. (3)
Hermès Silketørklæde med motiv “Poste et Cavalerie” af Joachim Metz i bordeaux, gyldne og grå nuancer. Ca. 88×88 cm.
Bredt diamant armbånd i Art Deco stil af platin prydet med talrige brillantslebne,- og old European-cut diamanter på i alt ca. 30.16 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 86 g. B. 28 mm. L. 17,2 cm. Halskæde med diamantled og diamantlås af 18 kt. hvidguld og platin prydet med talrige brillantslebne,- og old European-cut diamanter på i alt ca 2.32 ct. medfølger. Vægt ca. 54 g. B. 9 mm. L. 43 cm. (2) Diamantled i halskæde var oprindeligt en del af armbåndet, men er blevet tilføjet til halskæden. Armbånd er købt i 1998 hos Bruun Rasmussen. Kvitteringen fra 1998 og æske medfølger.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk VA 3518m4 - Lasteevne / Capacity 2.685 VA 3518m4 - Lasteevne / Capacity 2.685 kg
BUDT 18500,- DKK
Står i 6740 Bramming. Fuga tilbehør - dobbeltstik med afbryder, blænddæksel, enkeltstik mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Står i 6740 Bramming. Diverse ledninger. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
OLIETRYK TESTER, 0-500 PSI/35 Bar. Inkl. Div. Adaptere. Ubrugt.
BÆNKSLIBER, Champion 150mm m/båndsliber, 1200W.
Komatsu PC 09 - 1 Minigraver. Virkelig en velholdt minigraver med lavt timetal. Maskinen er funktionel, starter og kører. Maskinen er produceret i årgang 2012 Minigraveren har gået 888 Timer. Der er hydraulisk udtag på stik arm. Der medfølger 080,CM planer skovl samt 0,40CM graveskovl Udskydelig undervogn Maskinen er i brug under auktionen, timetal kan varierer