Lukker 28/11-2024 19:00:00
SVEJSER maks. 300A, elektrode diameter 1,6 - 4 mm, digital display, inkl. Tilbehør. Ubrugt.
Mål: pr. fag: 185x50x250 cm Uden indhold Køber nedtager selv
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Nuuk (Godthåb), Grønland. Sign. Carl Locher, Gothaab 1906. Olie på lærred. 42×57.
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
HODDE. Meget pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti blandet, ubrugt
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1,50 ct. Vægt ca. 5 g. Diam. 2,1 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Stort teleskop af ældre dato samt 2 store kort af bandet stand. Flot til butiksudsmykning eller blikfang