Kinesisk figur af forgyldt metal

Lukker 03/12-2024 11:55:00

Kinesisk figur af forgyldt metal i form af Amitayus siddende på lotustrone. Forseglet bund. Qianlong 1736–1795. Vægt 521 g. H. 12 cm. Proveniens: Se lot 129.