Lukker 04/12-2024 14:55:00
Et par perle- og diamantørestikker af platin og 18 kt. hvidguld hver prydet med barok South Sea perle og talrige old-cut diamanter på i alt ca. 6.80 ct. Farve: I-J. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 18 g. Perlediam. ca. 13 mm. L. 5 cm. (2)
Dvs. indendørs skruer 3-6 mm i ass længder. 63 æsker, samlet 11.900 skruer
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Lænestol med stel maghoni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret brun skind. Udført 1940érne hos snedkermester Jacob Kjær.
Ca. 300 pakker div. keramik-perler á 6 stk. (ubrugt)
Kinesisk figur af forgyldt metal i form af Amitayus siddende på lotustrone. Forseglet bund. Qianlong 1736–1795. Vægt 521 g. H. 12 cm. Proveniens: Se lot 129.
Børnespil på hylden, 7 stk.
Købt fra ny af nuværrende ejer i 2016. With rotor tilt and 3 bucket Kobelco SK35SR-5 - Minigravemaskine / mini excavator 4 ton - Video!
BUDT 115000,- DKK
Sæt på fire frisvingerstole med stel af forkromet stål udspændt med sjeneflet. (4)
Parti nye og brugt armatur + vandfilter + Quookerhane + haner + radiatorventiler + termostater +pumper + kaloriemåler
2 bts. Gevrey Chambertin 1. Cru “Clos Saint Jacques”, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in). Sourced from a temperature and humidity controlled cellar
BUDT 12500,- DKK
Strømskinner Nordic aluminum, hvid. 3 stk a 2 meter, 4 stk 1 meter. Ubrugte.
1 bt. Le Pin, Pomerol 1988 B (ts/us). Sourced from a temperature controlled cellar