Et par rokoko spejle med rester

Lukker 03/12-2024 12:55:00

Et par rokoko spejle med rester af original bemaling og forgyldning, begge udskårede med gennembrudte rocailler og kæmninger. Nordtyskland, 18. årh.s midte. H. 107. B. 42. (2) Proveniens: Dansk privatsamling.