Lukker 23/11-2024 17:10:00
Stol som kan anvendes som bord ( 2 i en) i træ, ubrugte i kasse
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker - 84. Olie på papir. Bladstørrelse 76×64. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Trykluftslange opruller, 10+1 meter. Max. 12 bar. Ubrugt
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 25 års regeringsjubilæum, 1997, Ag, J. Petersen, LS 3–028 (fig. 557), i originalt krydsbånd og original æske
Astro gulvventilator, fiskespil, vandspreder, samt kongespil. Ubrugt i emballage.
Bolt med stjerne M 8 x 45, 90 stk. + M 8 x 40, 80 stk. + M 8 x 25, 30 stk.
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
Smuk 18K forgyldt ring med rød Zirkonia, regulerbar.
Diverse pynt og møbler, Ta' hvad du vil ha' og lad resten stå.
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Ubrugt
Reol med 3 hylder i Bambus mål 76x26x77,5 cm , ubrugt i kasse
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Möbius” vedhæng af sterlingsølv på sort halskæde samt et par ørehængere af sterlingsølv. Dessin 974, 125 og 126B. Vedhæng designet af Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vedhæng diam. 3 cm. Halskæde L. 43 cm. Ørehængere L. ca 3 cm. Georg Jensen efter 1945. (3) To æske medfølger.
Str. (LxHxB): 80x80x42 cm.