Lukker 04/12-2024 17:55:00
Dobbelkapslet lommeur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med kroneoptræk, minutrepetition og kronograf. Emaljeskive. Støvkapsel af 14 kt. guld. Glat kasse. Ø 60 mm. Uret vejer ca. 142 g. 1900'erne. Æske fra Carl Ranchs Eftf. medfølger.
10 stk Barstole, Brugte
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Fire vaser af lertøj dekoreret med hornglaserede mønstre i blåt og brunt på lys base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 7,5–11,5. (4)
Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i jernrødt med guder og tjenere. Monteret som bordlampe. Mærket. 20. årh. H. ekskl. montering 28.
Svejsehjelm "Eagle" med automatisk nedblændning, justerbar. Ubrugt
Louis Vuitton “Discovery Pochette” af gråt monogram kanvas med sorte læderbesætninger, sølvfarvede beslag, et lynlås rum med en indvendig lomme og sort stof for. H. 24 x B. 34 x D. 1 cm. 2018.
Antikkens Grækenland, Attika, Aegina, Stater, ca. 457–431 f.Kr., 12,28 g, SNG Cop 516
12 bts. Château Lagrange, Saint - Julien. 3. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
Strygestål med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
IKEA SALMA plastikkasser 28x19x14 cm / 5 L, med låg, 20 stk.
Meissen “Prunk”-kaffeservice af porcelæn stafferet med guld, bort dekoreret med bladværk og muslingeskaller i let relief. (7) Bestående af: kaffekande, flødekande, sukkerskål, 1 underkop og 3 sidetallerkener.
BUDT 13750,- DKK