Lukker 04/12-2024 17:55:00
Rolex Oyster Perpetual af stål, ref. 1038. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1560. 1970. Krans af guld. Læderrem med Rolex C-type spænde af stål. Ø 35 mm. Kassenr. 1038. Bagkassenr. 1038 IV 69. Serienr. 2262500. Værknr. D37905.
Mål: 200x110 cm
Figur af forgyldt bronze i form af Amitayus siddende på trone. Inskription på front: Lavet i Qianlong perioden året Gengyin med respekt (1770). Ej forseglet. Kina. Qianlong 1736–1795. Vægt 881 g. H. 18,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Granatring af 14 kt. guld og sølv prydet med fire facetslebne granater. Vægt ca. 2 g. B. 14 mm. Str. 57. Æske medfølger. Kant langs granater er af sølv.
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1500kr , ubrugt
8 stk metal skilte i retro stil, ubrugte
1 bt. Pouilly Fumé “Pur Sang”, Didier Dagueneau 2005 A (hf/in).
Skruetrækkersæt med 100 dele i plastkasse. Der medfølger stoftaske til opbavaring og transport. Ubrugt.
1840. Brev fra Helsingør 15.2 , via Altona 18.2.40 til Aberdeen, Scotland. Ank.stpl. 22 FE 1840. Godt enringsstempel HELSINGÖR 1840 15/2 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Migatronic Mig 445 MK Migatronic Mig 445 MK III
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987) Stor rund vase af stentøj med indridset reliefdekor. Modelleret med smal munding. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21569. Kgl. P. H. 27. Diam. 21.