Lukker 05/12-2024 14:55:00
Fritz Hansen Sæt på fire skamler med stel af bejdset bøg. Højdejusterbart sæde betrukket med patineret nigerskind. Udført 1940–1950'erne hos Fritz Hansen. H. 44–58. (4)
Brusehoved og slange Hansgrohe crometta vario, 2 stk, 2 stråltyper, brusehoved ø 100 mm, bruseslange 1,75 m . Ubrugt
Peder Evald Madsen (PEM). Skulptur udført i marmor. H: 9 cm, D: 4,5 cm, B: 10 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 4,5 g. B. 14 mm. Str. 58. Æske medfølger.
Ovale hvide fade 38x24cm. 4 stk. + Hvide rundt fad ø 28cm. 20 stk
Mål: B 150 cm x H 160 cm
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941) En ung italienerinde på vej efter vand. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 65×44.
. Glinkowski UBS25 T - Klapskovl m/ S80 ophæng til 30-35 ton gravemaskine
BUDT 23100,- DKK
10 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1500X3000X15 mm. Ubrugt
1902. 25 øre, grå/grøn. LUX-stempel ASAA 4.10 [ 29C ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Reol for bar m. lys, glashylde, H: ca. 200 cm. B: ca. 182 cm