Lukker 05/12-2024 19:57:00
1 bt. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 1982 A (hf/in).
BUDT 1900,- DKK
100 stk Ølkrus - 33 cl.
Peridot- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet peridot omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt 1.20 ct. Farve: F-H. Klarhed: VVS-SI. Vægt ca. 30 g. Str. ca. 52.
HULSAVSÆT, 5 STK. 16 dele hulsavsæt str. 19-127 mm. Ubrugte.
VÆRKSTEDSVOGN, BLIKA, med skruestik.
Højtryksrenser Alto 30 CA 220v, med slange, lanse, MF
Stålbord, se mål på foto
Ca. 280 stk. drikkedunke (ubrugt)
Hulsavsæt til træ, gips mv. 19, 20, 22, 25, 29, 32, 35, 38, 44, 51, 57, 68 og 76 mm. 30 cm forlænger. I alu-kuffert. Ubrugt
Safirarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige princess-cut multifarvede safirer på i alt ca. 8.10 ct. Vægt ca. 16 g. B. 4 mm. L. 18,7 cm. Æske og faktura fra 2023 medfølger.
El-golfvogn m. lader + golfbag + div. golfkøller
Håndvask Alape EW3, emalje Ø47, til nedfældning, med overløb og hanehul. Afskrabning i den ene side, se billede. Ubrugt
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009) Uden titel. Sign. Arne L. Hansen 61, 138/310. Litografi i farver. Lysmål 45×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.