Lukker 05/12-2024 20:08:00
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 2005 Owc.
BUDT 3900,- DKK
1933. Balboflyvning. Komplet postfriskt sæt [ 380–381 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kaj Gottlob (f. København 1887, d. 1976) Fritstående tre-pers. sofa med firkantede ben af bejdset bøg. Sider, sæde samt ryg betrukket med lyst, blåstribet uld. Formgivet 1937. Udført 1948 hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210. Proveniens: Erhvervet 1948. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1937. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 14–15.
1925. Chr. X, 40 øre orange. STÆRKT FEJLPERFORERET mærke. Ægte brugt med bureaustempel FREDERICIA-AALBORG 1.1.27 [ 150 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bertel Thorvaldsen (, efter) "Hyrdinde med en amorin-rede”. Relief af bemalet gips. Plakette fra Thorvalsen Museum. 20. årh. 60×59.
1903. 3 øre, blå/grå, vm.III og parstykke 1 øre, Våben, orange. Brevkort sendt som TRYKSAG 10.4.1905 til SENEGAL, AFRIKA. Kortet med smukt koloreret motiv fra Jernbanestationen i Vejle. ENESTE KENDTE TRYKSAGSKORT TIL SENEGAL [ 22C,37 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Dmg. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2020 A (hf/in). Owc.
Gyllepumpe Ansager Galvaniseret Mål 500x200x200cm Styring/medfølger
94 dele skruemaskine sæt. 2 stk. 18V/2000 mAh batterier samt lader og div. Tilbehør. Ubrugt.