Lukker 24/11-2024 19:00:00
VAREBIL, VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI BMT 150hk KASSEVOGN LANG DSG7. 1st. Indreg: 02-12-2018. Synet: 02-12-2022. Km-tæller viser: 274004. Uden afgift/med Dansk registrerings attest.
BUDT 11500,- DKK
Står i 6740 Bramming. El samlekasser. Forskellige udgaver. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Kan ikke bruges til transport. Kunne bruges til lager eller til læ for dyr. Taget holder vandet ude. ABC Veksellad- container - Håndlavet 10
BATTERIOPLADER, Mannesman.
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004) “Okker-blaat-hvidt-grønt”. Sign. på bagsiden Ejler Bille Vejby Strand 1964. Olie på lærred. 59×51. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 stk. hvepsefælder + 11 flasker hvepselokkemiddel á 1 liter (ubrugt)
15 stk hunde legetøj + hunde pool, ubrugt
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
ERSLEV. Stjernestempel på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ESBØL. Meget pænt stjernestempel i BLÅ farve på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900) Italienerinde, der ordner blomster på en solrig gårdsplads. Sign. Holger Jerichau. Olie på træ. 39×23. Verso betegnet: Gaard ved Hotel “Sole“. Kjøbt 30/1 88. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 487, 1986 nr. 233.