Lukker 23/11-2024 17:10:00
6 stk Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
Gucci “Zumi” taske af bordeaux læder med gyldne og sølvfarvede beslag, justerbar skulderstrop, tre rum med tre indvendige lommer og gråt for. H. 17 x B. 24 x D. 7 cm. Original dustbag medfølger.
Bio-Rad CFX384 Touch Real-Time PCR Detection System er en højkapacitets løsning til kvantitativ PCR (qPCR). Det er designet til at levere hurtige, præcise resultater og understøtter 384-brønds plader. Systemet er velegnet til forskningslaboratorier, der arbejder med genekspression, mutationstestning og andre molekylærbiologiske applikationer. Specifikationer: Kapacitet: 384-brønds format til højvolumen analyser Fluorescenskanaler: 5-kanals optisk system med samtidig detektion af flere farvestoffer Wavelength Range: 450–730 nm Hurtig analyse: Dataindsamling fra alle brønde i realtid, hvilket reducerer cyklustider Temperaturpræcision: ±0,2°C med gradientkapacitet for avancerede temperaturindstillinger Brugergrænseflade: 10,5" touch screen for intuitiv betjening Software: CFX Maestro til omfattende dataanalyse og resultateksport Nøglefunktioner: Real-time PCR detektion i 384-brønds format for høj kapacitet Fem-kanals fluorescensdetektion med fleksibel farvestofmulighed Gradientfunktion for optimering af PCR-betingelser Intuitiv touch screen for nem opsætning og overvågning Avanceret software til analyse og resultateksport Anvendelsesområder: Genekspression SNP-analyse Mutationstestning Smeltediagramanalyse Virusdetektion For yderligere spørgsmål til maskinen eller auktionsbetingelserne kan der rettes henvendelse til Victor Nygaard på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med et dansk registreret CVR-nummer. Bemærk, at billedet blot er et referencebillede, og den afbillede maskine medfølger muligvis ikke i dette lot.
6 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2017 A (hf/in). Owc.
Beckman Coulter Biomek i7 Multichannel m. kabinet Automated Workstation. Følgende er inkluderet: - Computer skærm - Computer medfølger IKKE - Computermus - Tastatur - 4-ports væg- og DIN-skinnemonterbar industriel USB til RS232 seriel hub fra StarTech.com -Hoved: 300 uL: SN B8759021K014 - 1 håndholdt stregkodescanner - Beckman Coulter Accuframe - Indramningssonde - Skruetrækker - Smart-UPS fra Fujitsu - Flyby-scanner - Ekstra skruer og værktøj til at stramme griberen - Mappe med servicerapport, PM-rapport, enkelt serviceudtjekning, QA Worksheet of Samlede varer og ARTEL MVS testrapport - Windows 10 Controller PC Recovery Media, Dart 2.3 installationsdisk, USB, Biomek Software 5 Installer dis- 5 - Magnetplade fra Alpaqua Maskinen vist på billederne er ikke den maskine der er til salg, men blot et standard billede for at vise maskinen. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" For yderligere spørgsmål om objektet eller auktionsbetingelserne kan der rettes henvendelse til Victor Nygaard på telefon +45 53505560. Objektet sælges kun til virksomheder med et dansk registreret CVR-nummer.
To halskæder med vedhæng af 14 kt. guld prydet med henholdsvis et Dagmarkors og et vedhæng med prydet med facetslebne pink safirer, antikslebne diamanter og kulturperle. Samlet vægt ca. 5 g. L. 44 cm. (2) Æske medfølger.
96 stk Alice Kopper
1 bt. Château Monbousquet, Saint Emilion Grand Cru 1953 B (ts/us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
2 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2004 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
1930. Karavel, 40 øre, grøn. Nedre marginalblok (383-H) med variant “PLET I FLAG”. Meget sjælden stemplet blok [ 13,13x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bato tænger, borsæt, skruetrækkersæt, nødlamper med holder, hobbyknive.