Lukker 02/12-2024 11:00:00
Hængelås, 40 stk.
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre (via Google Maps)
Karl J. Otteren Tre-armet kandelaber af sølv med cirkulær base. Udført og stemplet hos Karl Jørgen Otteren. Udfyldt. H. 26,7. B. maks. 25,5. Lystyllers indv. diam. 2,2.
Raaco kuffert, måler 47x22cm ubrugt udstillngsmodel, forvent små ridser.
Nina Koppel Tre-delt “Fusion” ring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med tre brillantslebne diamanter. Georg Jensen efter 1945. Vægt ca. 15,5 g. Str. ca. 50. (3) Senere isat diamanter
Royal Copenhagen Vase H 22 cm har skår ved fod, samt 5 dele Brugskunst
Et par store italienske vaser af marmor. 20. årh. H. 102. Diam. 64. (2) The campana form is inspired by the Medici vase, which was a monumental vase sculpted in Athens in the 1st century AD.
Beton-figur - H: ca. 54 cm. (ubrugt)
Skovlbredde ca 30 cm. Skifte er formentlig NH RG 335 (AA=200, CC=335, Ø=45).
TOPNØGLESÆT, 3 sæt BATO - 1/2" - 3/8" samt 1/4".
12 ton på 5 lag, 22 mm wire, variabel ABC EMCE SB-311E 12 ton winch
BUDT 23000,- DKK
100 stk Hvidvinsglas - 31 cl. model Princesa + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
6 bts. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
216 "Original" lysglas