Lukker 02/12-2024 11:15:00
Div. jetkobling
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre >>KÆLDEREN (via Google Maps)
I. L. Jensen, skole, 19. årh. En buket blomster på en marmorkarm. Usigneret. Olie på malepap. 16×21,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 358, 1977 nr. 88.
Ca. 80 stk. ringbind i 3 farver (ubrugt)
Selges på vegne av kunde. Sluttet og fungere ukjent hva det kan være. Gått 2200 timer. Kunde bidrar med pålessing.
Hele Verden. Parti i 4 store flyttekasser med en del albums incl. et med Dansk Vestindien, også meget med blomster motiver, nogle årsmapper samt andet materiale ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Carl Møller (f. Skælskør 1845, d. 1920) Kystparti fra Gl. Skagen. Sign. Carl Møller 1916. Olie på lærred. 24×38.
Kædesliber, 850 watt. Ubrugt
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974) “Polo-Populär”. Bordlampe af sortlakeret og forniklet metal. Model 2608. Udført hos Bünte & Remmler. 1930–40'erne. H. 40.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Sorte (B, 6, 7, 11, 13)