Lukker 29/11-2024 11:30:00
2 stk. kontorstole
Afhentes: Krogsagervej 50 7000 Fredericia (via Google Maps)
Oprørernes artilleripistol M/1848 med lyst skæfte mærket BGC bag sideblikket. Den ca. 27 cm.lange pibe i kaliber ca. 18 mm. er mærket overstreget A.B_2_12. U B_No 44 samt B. 4. ???? . (1)
Celine Taske af blåt denim med lyst print, mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, skulderstrop, to udvendige forlommer, et rum med knaplukning, en indvendig lynlås lomme og blåt denimfor. H. 22 x B. 29 x D. 11 cm.
204 stk. lysfade i displays
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
BUDT 3500,- DKK
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) Syv skitser til fliser samlet i tre rammer. Usign. Oliekridt på papir. Lysmål hver 14,5×14,5. (3) Proveniens: ABR auktion 429, 1981 nr. 488. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
C. Lundbæk Tre-personers sofa med stel af eg, betrukket med grønt uld. 1940'erne. L. 209.
Stillads, 5*plader, 4*høje+6*lave samt stænger på foto nr. 9 (se fotos)
Louis Vuitton “President” mappe af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med to indvendige lommer og brunt læderfor. To nøgler medfølger. H. 12 x B. 45 x D. 35 cm.
Stort knivsæt udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. 5 stk. knive, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto