Lukker 02/12-2024 19:08:00
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894) “En Forhalle med Udsigt til Byen Malcésine ved Gardasøen”. Sign. P. Kornbeck 1880. Olie på lærred. 79,5×62,5.
- Kun brugt få gange. ABC ITC Power DG 6000LE-3 - kVA5,3 - 13 HP Diesel Generator
BUDT 6250,- DKK
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet safir på 1.80 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,5 g. B. 7 mm. Str. 51. HRD certifikat nr. J180000056377 medfølger.
BUDT 12500,- DKK
Et par store italienske vaser af marmor. 20. årh. H. 102. Diam. 64. (2) The campana form is inspired by the Medici vase, which was a monumental vase sculpted in Athens in the 1st century AD.
Pro højtalere med subwoofer og stativer, Pladespiller, Karaoke anlæg, Mikrofonstativ, Studiemonitor, Clamps, DJ pult taske, Sæbeboble maskine, Mikrofon, Røgmaskine, Høreværn, Høretelefoner, Trådløs instrumentmikrofon, Stativ, Forstærker, Guitar
16 visninger
Enrico Baj (f. Milano 1924, d. Varese 2003) Uden titel, 1960. Sign. Baj 60. Mixed media på pap. 70×50. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Jørgen Linde (, Møbeldesigner) Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og tre tillægsplader, heraf to med sarg. Model FA 31. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 72. Diam. 120. L. 170/270. (4)
70 stk Groovy Kagetallerkener Ø 19 cm
Jens Peter Groth-Jensen (f. Hellerup 1918, d. 2018) Skitsebog med 34 kompositioner. Delvist sign. Akvarel og blyant. Bladstørrelse 13×21. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 310,- DKK
Omega Armbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 511. 1958. Læderrem. Ø 33 mm. Garantibevis fra 1959 medfølger.
TOPNØGLESÆT, Steckschlüssel Satz, 215 dele i kuffert.
Robert Wengler Et par armstole af formbøjet bambus og rattan. Udført hos R. Wengler. (2) Litteratur: Lignende model afbildet i “Nyt Tidsskrift For Kunstindustri”, 6. årgang, 1933.
Jean Robert Ipousteguy (f. Dun-sur-Meuse 1920, d. Paris 2006) “Le main droite”, to delt. Sign. Ipousteguy 66, med bronzestøbermærke. Mørkpatineret bronze. 9×27×15. (2) Proveniens: Galerie Birch, København. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.