Lukker 02/12-2024 19:27:00
Sofa af nøddetræ betrukket med silke. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. L. 198.
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004) Seks koldnålsraderinger, tre digte af Henrik Norbrandt. Mappe med seks litografier. Sign. Ejler Bille 90, 41/100. Udgivet hos Brøndum forlag. Litografier i farver. Bladstørrelse 38×32. Uindrammet Litteratur: Nikolajsen & Moestrup nr. 94–99. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Blücher Grating line Copenhagen 1 stk. 1000 mm. 1 stk 800 mm. Ubrugte.
1 ubrugt Veto løftecylinder for frontlæsser
Slamsuger, Samson TJ m. bom - kapacitet 8000 liter
Grev Christopher af Oldenborg, 4 skilling 1535, Malmø eller København, G 91, S 6, 3,73 g, partielt svagt præg - usædvanlig pænt eksemplar af denne interessante type præget under “Grevefejden”
FJALLERSLEV OG RANUM. Stjernestempler på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001) “Rum” (forarbejde), 1964. Sign. SD. Olie på lærred. 50×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Murstensarmbånd af 18 kt. guld. Vægt ca. 13 g. L. 19 cm.
5 stk 3D Tæpper
gearmotor 1,5KW, 18 omdr
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 43 Caterpillar 432 F
BUDT 248000,- DKK
WiFi FORSTÆRKER, 2 stk. Udvider rækkevidde af WiFi. Ubrugte.