Lukker 02/12-2024 20:03:00
Ubekendt maler, 19. årh. En borgruin i aftenlys. Utydelig sign. D. Mc L[?]. Olie på malepap. 16,5×24,5.
SKRUEMASKINE, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
Ca. 165 stk Glasvaser forskellige str. / modeller H 16 - 30 cm
Ca. 164 stk Likørglas 5 cl.
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930) Studie af sejlskibe på en strand. Sign. Chr. M. Olie og blyant på lærred. 63×82.
Knud Jans (f. Dragør 1916, d. sst. 1985) Fire dele keramik. Sign. Knud Jans hhv. 1963, 1966 og 1984. Polykromt dekoreret keramikH. 6,5–19. (4) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk Batteri Lanterner H 39 cm
36 stk. paint by number, 3 modeller (ubrugt)
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005) “Trinidad”. Et sæt på seks stole af bøg og matforkromet metal. Model 3398. Tegnet 1993. Udført hos Fredericia Furniture. (6)
Volvo L120E hjullaster med utvidet hydraulikk og vekt. 3. og 4. Funksjon, HK-Feste. Jevnlig vedlikeholdt av egen servicetekniker. Hel og pen hjullaster som fungerer fint.
PEM stor jerntønde, brugt til opbevaring. Mål...... Brugt, fremstår med patina. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Slagnøgle inkl. 2 stk. 20,4V, 2.6 Ah Li-ion batterier samt hurtiglader. Ubrugt
To kajakmodeller af skind, træ og ben, den ene på stand af træ, den anden med ophæng. Udført af Josva Simonsen (1901–1981), Frederiksdal/Narsarmijit, Kap Farvel-distriktet, Grønland. 1960'erne. L. 52 og 66. (2)