Lukker 26/11-2024 07:46:00
Starter hver gang og fungere som den ska Terex TC 75 - 8 ton - Rotortilt
BUDT 118500,- DKK
Plastborde 245x76cm 10 stk
Gallakjole fra ophørt butik str: XS , ubrugt
Båden er i orden og tæt. Motoren starter og den er klar til at blive sat i vandet. Der er monteret nyt zink på. Der skal 4 nye batterier på da den ikke har været været i vandet i 2 å ABC Four Winns 278 Vista
BUDT 40500,- DKK
Skurvognsmodul. - Møde/spiserum. - Omklædningsrum med skabe, håndvaske og brusebad. - Seperat toiletrum. - Stole, borde og køleskab medfølger. NB ! Vinduer trænger til udskiftnin ABC Spise og omklædnings modul - Med toilet og bad
BUDT 4000,- DKK
70 stk Groovy Frokosttallerkener Ø 22 cm
Vandpumpe med 6,5 hk benzinmotor. 3 tommer tilslutninger, 60 m3/time, 30 m løftehøjde, 7 m sugehøjde. 23 kg. Ubrugt
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Sæt på otte armstole af palisander. Sæde og ryg betrukket med lyst brunt skind. Model 209. Formgivet 1961. Udført og mærket hos Cado. (8)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland LB115B- New Holland LB115B-4PS
BUDT 174000,- DKK
Tang amperemeter, infarød varmemåler, digital multimeter
PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
1875. 16 øre , 3.tryk. Opfrankering på 4 øre helsagskort sendt fra Ringkøbing til København. Pragtkvalitet. Udtalelse Nielsen [ 27y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Grønlandsk sypose med snørelukning og otte remme/bælter af skind prydede med indfarvede skindstykker i forskellige mønstre. 1930'erne. Sypose H. 19. (9) Proveniens: Indsamlet af Anne Marie Fuglsang-Damgaard 1930'erne. Gift med præst og seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945. Præmieret ved en konkurrence i Godthåb/Nuuk ca. 1937.