Lukker 26/11-2024 08:15:00
Gafler 160 cm lange, slæde 125 cm bre ABC 8 ton capacitet - S80 - Gafler til 25-40 t gravemaskine / Forks for 25-40 ton excavator
1808. DUPLICATBREV. Tjenestebrev fra København til Toldstedet i Ebeltoft. Påtegnet “DUPLICAT” i øvre højre hjørne. Indehold påtegnet “Ligelydende med Originalen”. Meget sjældent brev. DAKA +8.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2000 M12 låsemøtrik
Alliance safirring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige carréslebne grønne safirer på i alt ca. 4.80 ct. Vægt ca. 5 g. B. 5 mm. Str. 56.
10 stk Borde 120 x 80 cm
C. Lundbæk Sofabord af eg med udskæringer og rodtræ i sargen. 1940'erne. H. 61. L. 101. B. 59.
Dansk møbeldesign Spejl af teak med synlige dyvler, svungne sider, front med hylde. Label fra Aarhus Glasimport og Glassliberi. 1960'erne. H. 111. B. 44.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC P C1452 - 83 kg - Euro Sha ABC P C1452 - 83 kg - Euro Shatal
Incl. taske og diverse ledninger.
Salomé (f. Karlsruhe 1954) “Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.
BUDT 1250,- DKK
Et par perleørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle. Perlediam. ca. 8 mm. (2)
3 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 2005 A (hf/in). 2 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 2004 A (hf/in). Total 5 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.