Lukker 26/11-2024 09:06:00
- Den kører og starter som vist på videoe Pel-Job ED2500 - 2,5 tons
God model og i god stand, men trækhjul trænger til at skiftes og kæden i undervognen er også noget slidt. Maskinen leveres med 1 styk grave-skovl !. ! NB ! Engcon Rotortiltet der ses montert på maskinen, på billederne medfølger ikke ! New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 ton
BUDT 175000,- DKK
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) “Heksen skal brændes”. Historisk scene med heksebrænding på et torv. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 65×79. Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 44. Stempel herfra på bagsiden af lærredet. Bruun Rasmussen auktion 419, 1981 nr. 54.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 22”. Et par lænestole med stel af stål. Sæde og ryg med peddigrørsflet. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. (2)
17 visninger
Thai buddha af forgyldt bronze. Stående - 'skillende vandene' - på trone, forgyldt og delvis bemalet. 18. årh. H. 44/62 cm.
Dansk snedkermester Tre-personers sofa betrukket med patineret sort læder, sokkel af valnød. 1940'erne. L. 228.
SVEJSER, Migatronic FLEX4000 CO2 svejser med puls.
Står i 6780 Skærbæk. Reb, strik og tentorpæle. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Kæmpe skruetrækker og bitz sæt, mange dele, ubrugt
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3,9 g. Str. 56.
Tjekkoslovakiet, Dukat 1924, Kremnica, St. Wenzel, F 2, KM 8, 3,50 g.
BUDT 3900,- DKK
Parti div. Bæreposer