Lukker 03/12-2024 11:00:00
2 sæt Earpads, et sort og et hvidt sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i jernrødt med guder og tjenere. Monteret som bordlampe. Mærket. 20. årh. H. ekskl. montering 28.
- Bagerste lade-flade 1,25 x 2,50m. ABC Stach Agro - Model MT154 - Blokvogn
BUDT 51000,- DKK
8 dele grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
Mål: 224x60x93 cm incl. pc, dankortmaskine, scanner, printer, pengeskuffe mm Med indhold Køber nedtager selv
Perlehalskæde prydet med talrige hvide kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 7 mm. L. 86 cm.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-80”. Standerlampe med skærme af akryl, stel af forkromet metal og fod af sort plast. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 131.
Gallakjole fra ophørt butik str: 38 vejl pris 2100kr , ubrugt
10 stk LED lamper 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 45”. Lænestol af teak. Ej betrukket. Formgivet 1945. Udført ca. 1950'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1945. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 276–277.
Samling kinesisk porcelæn bestående af madspand, dekoreret i blå med prunus, en fersken- og en lotusskål, dekorerede i farver med blomster. Sen Qing, 19. årh. H. 4–21 cm. L. 27 cm. (3)
LED LYGTER, 2 STK. 72 watt LED lygter til bil eller maskine. Hver med 24 stk. 3 watt Philips LED chip. 10 - 48 volt. Ubrugte.