BÅNDSAV, FMB, med automatisk fremtrak af emnet.-
Ingen beskrivelse
Søjleboremaskine, 580/850/1220/1650/2650 O/min. 16 mm borepatron, 1850 watt. Perfekt til hobby/gør det selv manden. Ubrugt
James Brown (f. Los Angeles 1951, d. Mexico 2020) Uden titel. Sign. på bagsiden James Brown 2003 (X03.OM.11). Olie på lærred. 38×59. Uindrammet.
Chanel “Large Classic Single Flap” taske af gult quiltet Caviar læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, CC drejelås, en udvendig baglomme, et rum med to indvendige lommer og gult læderfor. H. 19 x B. 30 x D. 9 cm. 2009–2010. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
BUDT 50000,- DKK
2 stk elektriske bordgrill. Ubrugt
STORT værktøjssæt i trolley med to topnøglesæt, ringgaffel nøgler, skruetrækkere, tænger mv. 599 dele. Ubrugt
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) Et par unika lapis lazuli-, perle- og diamantøreringe af 18 kt. guld hver prydet med udskåret lapis lazuli, to barokke perler og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca 0.62 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 49 g. Diam. 36 mm. L. 11,2 cm. Signeret AG. (2) Samme par øreringe er afbildet i bogen “Arje Griegst: Guldsmed, designer og billedhugger” af Kertin Wickman, Forlaget Vandkunsten, 2013, s. 370. Øreringene har aftageligt vedhæng. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Erik Skjoldborg (f. 1940, Danmark/Vesttyskland,1960-) Uden titel. Sign. Skjoldborg, 74. Olie på plade. 160×160. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.