Lukker 01/12-2024 19:18:00
Står i 6740 Bramming. Kogeplader - forskellige slags. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Kompakt kæbeknuser fra Terex. Terex Bison 120 - 680x400 mm. Årgang 2018. Drivmiddel diesel Vægt 11.800 kg. Lavt timetal 896 timer Restaureret for 600.000 kr. Med kvittering. Alle sliddele er i knusedelen er 100% nye. Perfekt til små og mellemstore opgaver. Kan styres 100% med fjernbetjening. Kan køre permanent baglæns, for eksempel knusning af asfalt. Knuse del og rystebor er udskiftet. Udstyret med gummi pads.
Dobbelkapslet lommeur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med kroneoptræk, minutrepetition og kronograf. Emaljeskive. Støvkapsel af 14 kt. guld. Glat kasse. Ø 60 mm. Uret vejer ca. 142 g. 1900'erne. Æske fra Carl Ranchs Eftf. medfølger.
12 stk 1-armet stager, Sølv look
15 stk hunde legetøj + hunde pool, ubrugt
Ny RS Pro loddestation + brugt loddestation
Diamantklinge, norton / Clipper. Ø450 mm hul ø25,4 mm til natursten. Ubrugt og er i orginal emballage.
Stor Hydr. Brændekløver, 11 tons, 380 v, opretstående med transporthjul, demo model.
BJERNDRUP (TINGLEV). Posthornstpl. i violet og rød farve på 2 fine forsendelser [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Antikkens Grækenland, Mauretania, Juba II, 25 f.Kr. - 24 e.Kr., Denar, Caesarea Mauretaniae, 2,67 g, SNG Cop 577–578 Ex. Professor Niels Hannestad, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 376, lot 819, 2003, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 330, lot 230, 1991.
Et par diamant- og safirørestikker af 18 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.28 ct. og tre dråbeformede multifarvede safirer på i alt ca. 4.55 ct. Farve: F. Klarhed: VS2. Samlet vægt ca. 7 g. B. 17 mm. L. 11 mm. (2)
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) Tête à tëte af porcelæn, dekoreret med initialer E & J og kant i guld. Udført hos Bing & Grøndahl. Bestående af fem dele. (5) Bestående af mokkakande med stjerthank af drejet træ nr. 413, to par mokkakopper nr. 461, sukkerskål nr. 593 samt flødekande nr. 393.