Lukker 04/12-2024 10:30:00
Gravemaskine Mecalac 6mcr 2 delt bom og drejeled på arm Timer 654 Central smøring Xtra Tilt Hydraulisk hurtigskift Deutz Diesel motor Planerskovl skovl 2 m Pallegafler Skovl 80cm
Afhentes: JN - 8600 Silkeborg, Denmark (via Google Maps)
Peking tæppe, Kina. Design med central pagode, træer og blomstergrene på åben blå bund. 20. årh.s første halvdel. 344×283.
Mærkater. Album med diverse mærkater samt lidt Julemærker. Bl.a. set Belgiske Børn, Hjælpekorpset, også noget udland mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
200 KW Power Generator, ES 315, 400v, amps 361, Cummins Big Cam 6 cyl dieselmotor, Timetæller viser 160, med skorsten, uden dieseltank, uden startbatteri, tidl. Stået indendørs.
2 stk Eglo pendel med hejs Ø43, E27, 60 wattt. Buler i skærmene. Ubrugt
10 stk LED Lamper til opsætning ,ubrugte i kasser
gearmotor
Et par onyks-, lapis lazuli- og diamantøreclips af 18 kt. hvidguld hver prydet med udskåret onyks, poleret lapis lazuli og talrige baguette- og enkeltslebne diamanter på i alt ca. 5.00 ct. Farve: H-K. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 37 g. B. 4,3 cm. L. 4,1 cm. (2)
BUDT 36000,- DKK
Danmark. Lille rest-udstillingssamling tidlige stålstiksudgaver incl. breve og varianter m.v. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hele Verden. Gammelt kartotek i 5 æsker. Ser spændende ud med bl.a. Indien og Egypten mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt) Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt) “Kongeserien”. Et par bergerer med stel af bøg, sider og ryg med fransk flet, løse hynder med rødbrunt skind. Model 7701. Formgivet 1983. Udført og mærket hos Botium. (2) Litteratur: Mike Rømer: “9006 Dage med design”. Side 83.
Køber skal selv medbringe værktøj til korrekt afmontering