gearmotor
BUDT 275,- DKK
Julemærker. 1916. Utakket helark med sædvanlig lidt skæv kant skæring. Sjælden. [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rusland, Skt Stanislausordenen, 3 kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 40×42,5 mm, Romanov 41.
Island. Lille lot tjenestebreve og pengebreve. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-4/3”. Høj bordlampe af bruneret messing med kraftig stamme og tykt afbryderhus. Mærket pat. appl. Over- og mellemskærm af enkeltlags opalglas, senere underskærm af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen, 1926–1928. H. 74. Proveniens: Københavns domhus.
Arbejdslampe 50W med indbygget batteri og lader. 6500K.
Effie Hegermann-Lindencrone (f. Hillerød 1860, d. Frederiksberg 1945) Høj vase af porcelæn med lav krave, dekoreret i farver med kastanjeblomster og blade, stamme i jernglasur. Sign. monogram. Bing & Grøndahl, 1902–1914. H. 44 cm.
Se billeder
PERSONBIL, AUDI A4 ST.CAR. 1st Indreg: 22-05-2002. Synet: 07-07-2022. Km-tæller viser: 432219.
Noget rust og buler. ABC 824190 - 20 fods Container
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.