Lukker 03/12-2024 11:30:00
144 dåser opmærkerspray "gul" á 750 ml. + 6 stk. spraypistoler (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, jernrødt og guld med chrysanthemer på klippe og fugl på bambus. Qianlong 1736–1795. 31×38 cm.
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Betjeningsplade Geberit sigma 50. Røgfarvet/krom. Glasoverfalde. Støbt zink/glas. Bredde 24,6 cm, højde 16,4 cm, dybde 1,4 cm. Ubrugt
2 stk. antik hjul Ø. ca. 120 cm.
Carlo Rosberg (f. København 1902, d. Vanløse 1994) “Meknés”. Sign. C. Rosberg 38. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Nya solpaneler 164st 700W Säljes med 25års garanti Leveranstid 6-8 veckor Helt svarta Totalt 5st pallar Se mer info i bifogad pdf
48 stk Saint Emilion Vinglas + 48 stk Saint Emilion Vandglas, blandet m/ blad og ranke og forskellige farver
PANDESÆT.
LED rammer til indbygningsbelysning. 3 stk 120 x 60 cm , 1 stk 30 x 30 cm. Ubrugte.
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Væglampe af messing med skærme af opalglas, samt et stel af messing. Udført hos Louis Poulsen. Lampe med skærme: H. 22. B. 40. D. 22. Stel: H. 13. B. 27. D. 15. (2)
Sprøjtepistol til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt