Omkring år 2022 er motor renoveretmed nyt topstykke, hovedlejer, ventilsæder etc. Ekstra oliefilter og tændingslås følger med. Førerværn. Faste gummihjul: Foran Trelleborg 7.00-12. Bagpå: Trelleborg 6.50-10 Hydraulisk sprede-samle funktion. Løftehøjde 5,5 meter. Venderadius 235 cm. Bredde: 121 cm. Længde uden gafler: 245 cm. Sænket højde 210 cm. Friløft. Døre mangler, men der er varmeblæser! Fungerede fint under gennemgangen. Ingen synlige ridser i frontrude.