værktøj
- Sælger oplyser cirka 14 til 15.000 driftstimer. - Den har fået nyt display 2 gange. - Kun en ejer. - Aircondition i kabinen virker. - Malings afskalninger skyldes vinter kørsel med salt. New Holland TM140 - 6,7 ton - Se Video !
BUDT 120500,- DKK
Dansk rokoko chokoladekande af sølv, af glat pæreform, let hvælvet låg med rørehul og fliget gæk, hævet på tre cabrioleformede ben i form af en dyreklo, stjerthank af drejet træ. Mester Andreas Larsen, København 1767. Vægt (inkl. håndtag) 660g. H. 23 cm. Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
8 stk latex masker, ubrugte
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Byparti. Sign. SSw. Olie på lærred. 27×32. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kæmpe parti julepynt 3 kasser.
Dobbeltseng på 180x200 cm betrukket med grå stof og leveres med en matchende gavl på 180x120x9,5 cm. Madrassen har 896 pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, der sikrer god støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Elradiator, glamox heating 3301 TLO, 1400W/230V, uden termostat, længde 174 cm, højde 18 cm, dybde 8,4 cm, bøjet vægbeslag, skrammer kan forekomme, ikke afprøvet.
8 stk Røde løber, heraf 2 stk ca. 20 - 30 meter lange
Dansk senbarok dragkiste af nøddetræ, svungen front med fire skuffer, beslag af messing. 18. årh.s første halvdel. H. 114. B. 127. D. 61.
Burmesisk half moon betel-æske af sølv, rigt drevet i relief med fugle, bladværk og ornamentik. Mærket med hare under bund. Vægt ca. 126 g. 19. årh.s slutning. H. 4. B. 10.
BUDT 1250,- DKK